0
099 38 84 022

Viber Telegram WhatsApp

Як правильно доглядати за рюкзаком?

Правильний догляд за рюкзаком – запорука його тривалої служби. У цій справі немає нічого складного, потрібно лише знати кілька простих рекомендацій, які збережуть виріб у первозданному вигляді не один рік.

Найкращий догляд за рюкзаком - попередження забруднень

Щоб рюкзак не довелося піддавати ґрунтовному пранню, найпростіше уникнути забруднення. Для цього не варто класти виріб на землю, на підлогу чи сирі та вологі поверхні у транспорті та інших місцях громадського користування.

Регулярно наводьте лад у рюкзаку, витрушуйте з нього харчові крихти, залишки паперу, непотрібні чеки та інші непотрібні речі - так ви не тільки збережете виріб у гідному вигляді, а й уникнете появи в ньому неприємного запаху.

Легко видаляємо забруднення з рюкзака

Якщо невелике забруднення все ж таки наздогнало ваш рюкзак, є багато способів, як його позбутися залежно від природи забруднення:

 • сухий дрібний пил найпростіше змахнути щіткою для одягу з жорсткими щетинками;
 • у разі забруднення мокрою землею краще не поспішати з очищенням, а почекати, поки вона висохне і також очистити щіткою;
 • будь-які харчові забруднення краще відразу видалити вологою тканиною або щіткою (дивлячись що є під рукою);
 • невеликі плями від ягід найпростіше вивести, якщо відразу після їх появи негайно полити пляму гарячою водою 60-80℃;
 • жирна пляма добре видаляється засобом для миття посуду у холодній воді;
 • плями від трави можна спробувати вивести за допомогою зубної пасти або порошку (не завжди виходить без повного прання виробу, але є шанс);
 • свіжа пляма крові легко видаляється з синтетичних поверхонь за допомогою холодної води або перекису водню;
 • плями від червоного вина або помади, що недавно з'явилися, видаляють м'якушем білого хліба, який добре вбирає і видаляє подібні забруднення;
 • жувальну гумку складно видалити, коли вона м'яка, тому рекомендується помістити рюкзак у морозильну камеру, доки забруднення не затвердіє, а потім акуратно видалити за допомогою негострого ножа або шпателя;
 • плями від кулькової або гелевої ручки, фломастера відносяться до важковиведених. Позбавлятися їх слід за допомогою спеціальних засобів для виведення плям, які бувають для синтетичних або натуральних тканин (уважно читайте опис засобу перед покупкою і застосуванням).

Всі перераховані вище способи ефективні, коли забруднення щойно з'явилося. Якщо ж пил та бруд накопичувалися на рюкзаку місяцями чи роками – прання не уникнути.

Як правильно прати рюкзак із синтетичної тканини

Більшість рюкзаків, представлених в інтернет-магазинах, виготовлені із синтетичних матеріалів, таких як оксфорд, нейлон, cordura та інші. Стирають будь-які синтетичні вироби, не тільки рюкзаки, а й сумки, одяг, аксесуари завжди в холодній воді, не вище ніж 30 ℃.

Машинне прання рюкзака з оксфорду або нейлону не рекомендується з низки причин, у тому числі через те, що металева фурнітура може втратити первозданний вигляд і покриття внаслідок контакту з барабаном пральної машини.

Важливо! Категорично протипоказане машинне прання з віджимом та прасування рюкзака після прання, а також сушіння на радіаторах опалення. Гарантія 12 місяців не поширюється на рюкзаки WLKR, випрані в пральній машині або висушені невідповідним способом.

Найкращі засоби для прання рюкзаків - рідкі, що застосовуються для чищення килимів або салонів автомобілів. Уважно ознайомтеся з інструкцією з їх застосування та переконайтеся, що вони не завдадуть шкоди матеріалу, з якого пошитий рюкзак. Якщо є сумніви, спробуйте застосувати засіб до найменш помітної частини виробу.

Стандартний процес ручного прання рюкзака:

 • замочити виріб на 1-2 години у злегка теплій воді 30-40 ℃, попередньо розвівши в ній невелику кількість засобу для прання, при необхідності нанести засіб на особливо забруднені ділянки;
 • за допомогою губки або щітки ретельно випрати виріб, приділяючи особливу увагу найбільш брудним місцям;
 • прополоскати рюкзак у прохолодній чистій воді та розкласти сушитися у горизонтальному вигляді, щоб виріб зберіг свою форму.

Як правильно прати рюкзак із натуральної тканини

Рюкзаки з натуральної тканини також вкрай небажано прати в пральній машині і категорично не можна сушити на радіаторі опалення: крім зміни зовнішнього вигляду виробу на вас може очікувати сюрприз у вигляді зменшення габаритів рюкзака після сушіння на батареї.
Перуть рюкзаки з брезента або тканини canvas у прохолодній воді, руками і лише з рідкими засобами для прання, призначеними для натуральних тканин.

Як доглядати за шкіряним рюкзаком?

Важливо! Рюкзак з натуральної або штучної шкіри не перуть і не прасують праскою!

Пил, суха земля легко видаляються зі шкіряного рюкзака за допомогою ледь вологої тканини. Якщо рюкзак з натуральної шкіри витерся місцями, його можна пофарбувати за допомогою спеціальної крем-фарби. Найкраще це зроблять у спеціалізованій майстерні, але можна і самостійно, якщо вмієте правильно фарбувати натуральну шкіру.
Догляд за рюкзаком з екошкіри також простий: більшість забруднень легко видаляються за допомогою вологої тканини або губки. Щіткою виріб терти не можна, як і використовувати абразивні пасти і порошки: вони можуть пошкодити рюкзак. Якщо забруднення стійке, можна спробувати на непомітній ділянці очистити його за допомогою спиртовмісної речовини і у разі успіху застосувати до інших проблемних ділянок. Або рюкзак необхідно віддати до хімчистки, де будь-які плями можуть видалити з урахуванням складу матеріалу, з якого виготовлений рюкзак. Самостійні хімічні експерименти з кислото- та хлоровмісними речовинами проводити вдома категорично неможна!
Згодом на виробах з екошкіри з'являються невеликі заломи. Для їх розгладження використовують прогрівання феном. Екошкіра витримує температуру домашнього фена для сушіння волосся.

Позбавляємося неприємних запахів у рюкзаку

Часто буває так, що рюкзак ще не потребує прання, чудово виглядає, але пахне не дуже приємно. Щоб позбутися сторонніх неприємних запахів, використовуйте один із перевірених способів:

 • провітрювання – рюкзак звільняють від усього вмісту та відправляють на свіже повітря хоча б на 1-2 години. Балкон із відкритим вікном теж підходить для цієї мети;
 • протерти рюкзак розчином столового оцту всередині та зовні, а потім обов'язково також провітрити, щоб позбутися оцтового запаху;
 • обробити рюкзак нашатирним спиртом або перекисом водню - ці речовини не тільки усувають неприємний запах, а й мають дезінфікуючі властивості, вбивають мікроби.

Якщо всі перераховані вище способи позбавлення від неприємного запаху не дали очікуваного результату, необхідно попрати рюкзак руками в прохолодній воді із застосуванням ароматного рідкого засобу, наприклад, кондиціонера для білизни.